Otázky a odpovědí

clovek-otaznikSrážkovou daní u částečného odkupu se zdaňuje(snižuje) částka částečného odkupu nebo počet(hodnota) akumulačních jednotek?

Zdaňuje (snižuje) se vyplacená částka částečného odkupu.

Může zaměstnavatel zahrnout pojistné do nákladů,pokud jediným parametrem, který nesplňuje tarif kapitálového pojištění , je minimální pojistná částka (40 nebo 70 tis.)?

Limit minimální pojistné částky se na zaměstnavatele nevztahuje, tj. není pro něj relevantní. Příspěvek na takové pojištění lze u zaměstnavatele do daňově uznatelných nákladů zahrnout, pokud je upraven pracovně právní nárok zaměstnance na tento příspěvek.

Může osoba se živnostenským listem přispívat na životní pojištění osobě, se kterou má dohodu o provedené práci?

Jako daňový náklad může zaměstnavatel obecně uplatnit pojistné hrazené svým zaměstnancům na soukromé životní pojištění vymezené v § 6, odst. 9,písm. u), ZDP. Pokud je příslušným smluvním vztahem založen pracovně právní poměr a pokud je upraven pracovně právní nárok zaměstnance na tento příspěvek, není forma dohody o provedení práce překážkou daňové uznatelnosti  u zaměstnavatele.

Může zaměstnavatel přispívat na životní pojištění zaměstnankyni, která odchází na mateřskou dovolenou?

Pokud tato zaměstnankyně zůstane v zaměstnaneckém poměru a zaměstnavatel je ochoten příspěvky na pojistné na životní pojištění platit, je taková úhrada možná a je současně nadále i daňově uznatelným nákladem zaměstnavatele (při splnění obecných podmínek pro soukromé životní pojištění).

Máte-li pojistný zájem nebo další dotazy, neváhejte nás kontaktovat a použijte kontaktní formulář.

Partneři
Kontakty

518 614 101 518 616 167

605 285 821 603 531 787

kam za námi

ALIANCE J.K.L. Finance spol. s r.o.